Uwielbiamy dostarczać naszym klientom produkty lub usługi, co tworzy dobre relacje. Jednak gdy ten sam klient nie płaci rachunku, właściciel firmy jest w tarapatach. Bez płatności, która zatrzymuje przepływ gotówki, który z kolei spływa do każdej części firmy. To także kontroluje, co możesz, a czego nie możesz zrobić, aby skalować swoją firmę. Tutaj należy podjąć ważną decyzję. Czy staramy się samemu odzyskiwać dług? Jak długo będziemy cierpliwi? Kiedy oddać sprawę firmie windykacyjnej?

Pierwsze pytanie, które należy sobie zadać, brzmi: czy znasz regulacje prawne? Jeśli nie, możesz wydać więcej na opłaty prawne niż kiedykolwiek zapłacisz firmie windykacyjnej.

Drugie pytanie brzmi: kto w Twojej firmie będzie odpowiedzialny za zbieranie należności?

Trzecie pytanie: ile czasu możesz przeznaczyć, aby odzyskać niespłacony dług?

Za to firmy windykacyjne: znają prawa, mają doświadczenie, posiadają wyszkolony personel.

To wszystko sprawia, że wynajęcie profesjonalnej firmy jest oszczędnością czasu i pieniędzy.

Pamiętaj, że gdy właściciel firmy czeka na odzyskanie długu, o ile nie jest to określone w umowie, nie może naliczać odsetek, opłat ani żadnych innych opłat poza długiem, który już jest zadłużony. Pobieranie tych opłat jest klasyfikowane jako nieuczciwe praktyki. Sprawdź: https://web-med.pl

Godne zaufania profesjonalne firmy windykacyjne nie pobierają opłaty z góry. Pobierają opłaty tylko wtedy, gdy wykonają świetną robotę i odzyskają dług za Ciebie. Jest to uzgodniony procent. Plusem jest to, że firma ma szansę zebrać więcej pieniędzy za pośrednictwem agencji windykacyjnej i ma mniejsze szanse na pozew za naruszenie przepisów prawa, jeśli firma korzysta. Zawsze sprawdzaj status firmy windykacyjnej pod kątem prawnym (licencja).

Previous post Dlaczego potrzebujemy witaminy D?
Next post Właściwa pielęgnacja skóry na wakacjach