Pacjenci zazwyczaj patrzą ze zdziwieniem na dermatologów, którzy mówią:  „Jeśli wybierasz się na letnie wakacje, powinieneś dążyć do tego, aby Twoja skóra miała taki sam kolor jak przed wyjazdem”. Jest to jednak właściwa rada.

To niesamowite, że niektórzy ludzie wciąż tak pożądają opalenizny. To jest moda i uwarunkowania są czyste i proste. Przed drugą połową XX wieku często uważano, że opalenizna jest nieatrakcyjna i niepożądana, a w wielu częściach świata nadal tak jest. Nawet w świecie zachodnim opalenizna straciła na atrakcyjności. Wystarczy spojrzeć na historyczne reklamy kremów do opalania z lat 70. i 80. z głęboko brązowanymi modelami, koloru, którego obecnie nie widać w reklamach. Jeśli się nad tym zastanowić, zachowanie wielu wczasowiczów jest dość dziwaczne. Leżąc godzinami w silnym słońcu z minimalną ochroną przed słońcem, wystawiając się na niebezpieczne poziomy promieniowania UV, przewracając się od czasu do czasu prawie jak kawałek mięsa nad ogniem, upewniając się, że są odpowiednio ugotowane!

Sprawdź: Dermatolog Świecie prywatnie

Wiemy, że tego typu krótkie, ostre oparzenia słoneczne zwiększają ryzyko raka skóry i że rzekomo „zdrowa opalenizna” jest oznaką trwałego uszkodzenia słonecznego, które spowoduje długotrwałe starzenie. Dlaczego to robisz? Dermatolodzy też cieszą się słonecznymi wakacjami! Używają jednak silnie działającego kremu z filtrem o szerokim spektrum działania, który nakładają 30 minut przed wyjściem na słońce, a następnie ponawiają to w ciągu dnia. Między 11 a 15 w silnym słońcu szukamy cienia, na przykład pod parasolem na plaży. Jeśli wychodzimy na silne słońce, zakładamy odzież na ramiona i kapelusz z szerokim rondem, aby zakryć twarz, być może nawet zakrywając ramiona kamizelką przeciw odparzeniom podczas kąpieli w basenie lub morzu. Po 15 lub 16 poziom promieniowania UV jest niższy i bezpieczniej jest leżeć na słońcu i cieszyć się ciepłem, które jest raczej promieniowaniem podczerwonym niż ultrafioletowym i które utrzymuje się na później w ciągu dnia. Ważne jest, aby być bardzo ostrożnym iim bliżej równika się znajdujesz, ponieważ słońce jest prawdopodobnie znacznie silniejsze niż jesteś przyzwyczajony, więc możesz spalić już po kilku minutach ekspozycji.

Previous post Dlaczego warto zatrudnić firmę windykacyjną?
Next post Jak rozwiązać problem wakacji z psem?