Krajowa ankieta przeprowadzona wśród rodziców, nastolatków i pracowników służby zdrowia ujawniła kilka głównych obszarów, w których można ulepszyć komunikację dotyczącą profilaktyki zdrowotnej wśród nastolatków. Prawie wszyscy rodzice twierdzą, że ważne jest, aby zająć się „gorącymi tematami”, aby pomóc nastolatkom zachować zdrowie, takie jak ochrona ich przed chorobami przenoszonymi drogą płciową (92%), unikanie alkoholu / narkotyków / palenia (95%) i wystarczająca ilość snu (94%) , ale kładzie mniejszy nacisk na dyskusje na temat szczepień.

Podczas gdy zdecydowana większość rodziców (92%) i nastolatków (88%) uważa, że ​​szczepienie wszystkich nastolatków jest ważne, w rzeczywistości wskaźniki szczepień nastolatków są znacznie niższe niż powinny. Na przykład mniej niż 50% nastolatków płci męskiej i 65% nastolatków płci żeńskiej otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko wirusowi HPV. Jakie są przyczyny? Badanie wykazało, że podejście zarówno rodziców, jak i nastolatków do profilaktyki zdrowotnej może powstrzymywać ich przed traktowaniem priorytetowo ważnych strategii zdrowotnych, takich jak szczepienia. Sprawdź: Szczepienia Covid

Badanie wykazało:

Około 1 na 4 rodziców i nastolatków (po 23% każdy) uważa, że ​​szczepionki są dla niemowląt i nie są tak ważne dla nastolatków.

Ponad jedna trzecia nastolatków (34%) nie wie, w jaki sposób szczepienie im pomaga. Czterech na dziesięciu rodziców (41%) (i ponad połowa nastolatków) uważa, że ​​nastolatki powinny odwiedzać lekarza tylko wtedy, gdy czują się chory, co ogranicza możliwości omówienia profilaktycznych środków zdrowotnych, takich jak szczepionki.

Podczas gdy większość nastolatków ufa swojemu lekarzowi, gdy szuka informacji na temat swojego zdrowia, prawie połowa (47%) zgadza się, że nie lubi rozmawiać z lekarzami lub innymi pracownikami służby zdrowia.

Previous post Jak rozwiązać problem wakacji z psem?
Next post Zrównoważone praktyki budowlane