Trawa jest jednym z najuciążliwszych alergenów, które powodują sezonowe alergie. Pyłki i zarodniki pleśni mogą wywoływać alergie sezonowe, choć niektórzy ludzie odczuwają skutki alergii cały rok. Objawów alergii na zwierzęta i jedzenie można uniknąć – przede wszystkim wystrzegając się danego alergenu. W przypadku pyłku nie jest to takie proste. Są one niezwykle lekkie i szybko rozprzestrzeniają się pod wpływem wiatru. Sprawdź też: Alergolog Bydgoszcz

Najczęstsze objawy alergii: zatkane zatoki, katar, swędzenie nosa, kichanie, kaszel, swędzenie i łzawienie oczu, swędzenie podniebienia, bóle głowy oraz gardła, a także duże zmęczenie.

Kiedy nie jesteśmy w stanie unikać alergenu, lekarz może wypisać nam odpowiednie leki, aby załagodzić objawy alergiczne. W przypadku, kiedy lekarstwa nie działają, specjaliści mogą zlecić immunoterapię. Jest to zabieg zwiększający tolerancję na alergeny. Podawana jest ona w zastrzykach. Dzięki niej pacjenci odczuwają ulgę i uodparniają się.

Objawy alergii często są mylone z przeziębieniem, więc zdarza się, że pacjenci biorą leki, które w żadnym stopniu nie są w stanie im pomóc. Dlatego warto udać się do alergologa i przeprowadzić odpowiednie testy.

Previous post Kredyt na umowę zlecenie? To możliwe
Next post Suplementy diety – kiedy je stosować