Nie będziemy owijać w bawełnę – pory są irytujące! Jeszcze bardziej frustrujące jest to, że tak naprawdę nigdy nie można się ich pozbyć. Ale nie panikuj jeszcze, bo możesz je jednak zmniejszyć tak, że będziesz je ledwo zauważać.

Prawdopodobnie próbowałaś już wszystkiego – w tym wpisywania w wyszukiwarkę hasła: “dermatolog Świecie prywatnie”. Nie przyniosło to oczekiwanego skutku? Tak myśleliśmy. Jak powszechnie wiadomo – samo nic, dlatego zachęcamy do dalszej lektury tego artykułu.

 

Dermatologicznie o porach

Zanim przejdziemy do rozwiązania, damy Ci krótki przegląd nauki o porach. To, czego prawdopodobnie nie wiesz, to to, że por jest otworem do mieszków włosowych. Włoski są dosłownie tak małe, że nawet ich nie widać, jednak ze względu na gruczoły tłuszczowe znajdujące się u podstawy mieszków włosowych, im więcej oleju produkują gruczoły, tym większe będą pory. Dlatego osoby o suchej skórze często mają drobne pory, a osoby o skórze tłustej mają pory bardziej widoczne. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to utrzymywać je w stanie możliwie jak najbardziej drożnym i NIGDY ich nie ściskać, ponieważ może to spowodować ich rozciągnięcie.

Reklama: dermatolog Świecie prywatnie

 

Jak odblokować pory?

Jednym z najszybszych sposobów na odblokowanie porów jest stosowanie pasków do oczyszczania porów; należy jednak pamiętać, że nie powinno się tego robić częściej niż co dwa tygodnie, ponieważ mogą one być dość szorstkie dla skóry. Jeśli kiedykolwiek doświadczyłaś bólu oczu spowodowanego stosowaniem paska do nosa, z pewnością dobrze znasz to doświadczenie.

Jednak jak zrobić pasek, którego nie powstydziłby się najlepszy dermatolog – i to z produktów, które już masz? Czytaj dalej, by się dowiedzieć.

 

Pasek na pory domowej roboty – sprawa godna dermatologa

Ubij białko jajka, aż mieszanina będzie spieniona, a następnie użyj pędzla, aby zastosować go do nosa. Następnie, weź kwadratową chusteczkę higieniczną i oddziel dwie warstwy, tak aby pozostał cienki kawałek chusteczki. Umieść go na nosie i dociśnij, aby białko jajka zostało wchłonięte. Następnie nałóż kolejną warstwę masy z białka jaja kurzego i pozostaw na 20 minut. Na koniec odklej chusteczkę i voila, zobacz swoje odtłuszczone pory.

Notebook z wynajmu notebooków. Obok notebooka leży notes i długopis Previous post Wynajem notebooków – ile daje korzyści?
Mieszkanie zakupione z trójmiastowego skupu mieszkań. Na zdjęciu widać kanapę, szafę, obraz oraz roślinę w doniczce. Next post Gdzie chciałbyś mieszkać? – skup mieszkań pomoże Ci w tym